Projekti Bixhozi

Prezantimi nė PDF

Brengosja se si i shfrytėzojn fėmijėt lojrat e fatit, lojrat kompjuterike dhe disa veti tjera tė lidhura me kėto mė ka shtyr qė tė bėj kėtė projekt ku si qėllim ka edukimin nga pasojat e lojrave tė fatit.

Nėse do ti bėja disa pyetje sigurisht qė shumica do tė pėrgjigjen me fjalėn, Po!

  • Keni parė se si fėmijėt nėn moshėn madhore vizitojn bastoret sportive?
  • Keni parė se si fėmijėt i pagujn bastoret sportive dhe i pėrcjellin lojrat me njė vemendje vėrtėt tė koncenctuar?
    (Ēka do tė ndodhtė nėse kėtė koncentrim do ta kishin nė shkollė?)
  • Keni parė se si gjeneratat e reja janė larguar shumė nga aktivitetet e lira nė natyrė dhe janė mbyllur nėpėr dhoma apo lokale ku luhen lojrat kompjuterike?

Pėr mė shumė informacione rreth projektit DUHANI, shikoni broshurėn mė lartė apo lidhjet anash.