Lojėrat kompjuterike

Prezantimi nė PDF

Tėknologjia e kohėve tė fundit ka shtyr qė shumė fėmijė tė mvaren nga lojrat kompjutėrike duke u larguar me shumė nga lojrat tjera tė natyrės apo sportėt normale. Tėknologjia edhe pse ka pėrparsit e veta nė shfrytėzimin pėr nevojat e njėrzėve ne disa raste ne duhet tė kujdesemi mė shumė qė kėto gjėra ti shfrytėzojm nė menyrė tė duhur prandaj kėtu do tė bėj njė pėrshkrim se si mund ti shfrytėzojn nė mėnyrė tė duhur edhe lojrat kompjurerike qė shumė fėmijė nuk dijn ti shfrytzoj ashtu si duhet dhe nė fakt ata mvaren nga ato duke shkaktuar probleme tjera nė jetėn e tyre tė pėrditshme.

Qėllimi im nuk ėshtė qė fėmijėt tė ndalen ti pėrdorin kėto lojra por mendoj se do tė ishtė mire qė ata ti shfrytėzojn kėto lojra nė mėnyrė tė kufizuar dhe pėr ti mbuluar dėshirat e tyre ata mund ti plotsojn edhe me lojėra tjera tė natyrave tė ndryshme qė do tė kenė edhe njė ndikim pozitiv si psh nėse ata do tė merren me sporte tjera lėvizese (futboll, vrapim etj) sigurisht do tė ishtė shumė me pozitive si nė shėndetin e tyre ashtu edhe... (Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.)