Realizimi i projekti Bixhozi »

Prezantimi nė PDF

Ekzistojn metoda tė ndryshme nė realizimin e kėtij projekti dhe ēdonjėra prej tyre ka edhe efektin e vetė.

Po i pėrmend vetėm disa prej metodave realizuese tė cilat shpresoj ti realizoj nė tė ardhmėn:

  • Botimi i disa broshurave rreth mvarjes nga lojrat kompjuterike dhe vetive negative tė tij.
  • Botimi i disa broshurave rreth mvarjes nga bastoret dhe vetive negative tė tij.
  • Krijimin e njė bashkėpunimi ndėrmjet fėmijėve dhe prindėrve
  • Ligjerata dhe kontakte direkte me femijöt
  • Aktivitete tė lira sportive qė simbolizojn vetit pozitive nga largimi i lojrave kompjuterike dhe tė fatit.
  • Aktivitete tė ndryshme nė qendra rionre etj.

Tė gjitha kėto janė vetėm si plan tė cilat mund tė realiziohen me krijimin e grupeve tė ndryshme.