Metodat nė ndalimin e duhanit

Prezantimi nė PDF

Disa metoda tė prindėrve rreth edukimit tė fėmijėve rreth duhanit

  • Edukative - psikologjik
  • Edukative - e dhunshme
  • Jo edukative - shkatėrruese

Edukative - psikologjik

Ka shumė pak prindėr qė mirren me kėtė ēėshtje dhe u trajtojn fėmijeve vetit e kėqija tė duhanit nė menyrė edukative dhe nė bazė tė psikologjisė sė fėmijės (nė kėtė rast dhuna dhe metodat tjera me forcė nuk duhet pėrmendur) ndėrsa unė mendoj se kjo metodė do te ishte mė e mirė sikur fėmja tė ketė njė edukim mė tė hollsishėm nga vetit negative tė duhanit dhe shkakun se pėrse shumė njėrėz e konsumojn dhe nė anėn tjetėr pėrse shumė tė rritur mė vonė dėshirojn ta ndalojn por ėshtė mė vėshtirė se sa parandalimi nė rini.

Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.