Problemi i pirjes sė duhanit

Prezantimi nė PDF

Duhani nė shoqėrinė kosovare gjithmonė ėshtė konsumuar shumė mirėpo pas vitit 1999 kėsaj vetie negative i bashkangjitėn edhe shumė tė rinjė nga mosha 12-18 vjet. Mua me brengos fakti i moskujdesjes ndaj tė rinjėve nėn moshėn madhore pasi ndonjėherė ata nuk i kuptojn vetit shkatėrruese tė pirjes sė duhanit dhe kėshtu vendosa tė jap kontributin tim sipas mundėsive me njė projekt qė mendoj se do t'ju ndihmoj tė rinjėve nė parandalimin nga gjeneratat e ardhėshme dhe pėrpjekjen e ndalimit tė atyre qė e konsumojn.

Nėse shtrohet pyetja: Pėrse duhani konsumohet kaq shumė nga tė gjitha moshat?

Pergjigje do tė ketė tė ndryshme dhe gjithashtu arsyet do tė jenė tė ndryshme...

Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.