Shembujt nė Duhani

Prezantimi nė PDF

Pėr ti kuptuar mė konkretisht problemet e pirjes sė duhani nė shoqėrinė kosovare, kam marrur disa shembuj tė raporteve me fėmijėt dhe rrethin ku jetojn. Kėta shembuj janė tė bazuara nga pėrvoja e pėrjetimeve nė shoqėrinė kosovare dhe analizat e bėra nė raportet ndėrmjet fėmijėve dhe rrethit ku jetojnė.

Kėta shembuj i kam klasifikuar ndėrmjet raportėve:

  • Prind – fėmijė
  • Shitės – fėmijė
  • Shok - shok

Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.