Qendrat rinore »

Realizimin i projekteve tona e kemi pėrmendur se do ta bėjm edhe nėpėr qendra rinore prandaj njė rėndėsi tė veqant do t’ja kushtojm hapjes dhe organizimit tė qendrave rinore nė bashkėpunim me organet shtetėrore, organizatat etj, ku njė rol tė rėndėsishėm shpresoj ta luaj edhe ministria e kulturės.

Qėndrat rinore do tė funksionojn nė pėrputhje me rregullat tė cilat do ti vendosim nė bazė tė rrethit se ku gjinden dhe aktiviteteve me tė cilat do tė mirret njė qender rinore. Pėrveq aktiviteteve, qendrat rinore do tė luaj njė rol informues edhe rreth zhvillimit tė kėtij projekti nė mbarė vendin.

Ne nuk mund ti hapin nė tė gjithė Kosovėn kėto qendra rinore por ne mund tė bashkėpunojm me tė gjithė qendrat tjera rinore dhe shkėmbimi i pėrvojave tona shpresoj ta rrise edhe velrėn e tyre prandaj bashkėpunimi dhe pėrkrahja do tė jenė ndėr prioritetet e aktiviteteve nėpėr qendra rinore.

Aktivitetet, hapjen e qendrave tė reja si dhe informacionet tjera tė nėvojshme do ti publikojm nė internet.

Ju lutėm nėse keni pyetje, vėrejtėje, apo sugjerime mos hezitoni tė na kontaktonti.