Shkolla

Prezantimi nė PDF

Kjo broshurė i dedikohet projektit pėr emancipimin e tė rinjėve nė arsim. Idea pėr krijimin e kėtij projekti mė ka lindur duke parė disa probleme tė ndryshme tė cilat ekzistojn nė shkollat kosovare. Duke parė se shumė pak kujdes ka nė kėtė drejtim, kam vendosur qė ta jap kontributin tim duke krijuar njė program me tė cilin do tė mundohem qė sė paku ti zbusė kėto probleme.

Tema e parė qė do tė realizohet pėrmes projektit ”Shkolla” ėshtė: Stimulimi i nxėnsėve nė arsim. Me anė tė kėsaj broshure ne vetėm kemi parashtruar disa probleme aktuale tė cilat ekzistojn nė shkollat kosovare (dhe mbarė shqiptare) ndėrsa rreth punimeve tjera dhe aktiviteteve qė do ti organizojm, do sjellim broshura tė veqanta.

Interesimi i nxėnėseve nė mėsim ka qenė nė nivel tė ulėt pothuajse qė prej dy dekada dhe sidomos kohėve tė fundit gjithēka ka marr njė kahje tjetėr. Pėr mė shumė informacione rreth projektit SHKOLLA, shikoni broshurėn mė lartė apo lidhjet anash.