Pėrfitimi nga projekti SHKOLLA

Prezantimi nė PDF

Paragjykimi dhe e vėrteta janė dy ēėshtje qė nuk mund tė saktėsohen qė nė fillim por vullneti, dėshira dhe tė vepruarit me gjithė zemėr janė ēėshtje qė anojn ka ana pozitive prandaj edhe pėrfitimi nga realizimi i kėtij projekti do tė mvaret nga vullneti, dėshira dhe pėrkrahja e tė tjerėve.

Ne po mundohemi qė me realizimin e kėtij projekti tė pėrfitojm njė shoqėri mė tė frytshme nė tė gjitha aspektet dhe tė realizojm atė thėninen popullore qė thotė ”rinia ėshtė e ardhmja e kombit”. Ne tė gjithė e dimė se njė edukim mė i mirėfillt i shoqėrisė sonė do tė sillte shumė gjėra pozitive nė tė gjitha sferat e jetės por ne nuk e kemi tė gjithė njė pėrkushtim tė njėjtė qė e ardhmja e fėmijeve mvaret edhe nga pėrkrahja jonė qė do tė ndikonte shumė tek ta.

"Nėse sot investojm nė rini 1 €, nesėr (pas disa viteve) do i fitojm 10 € "