Problemi i stimulimit

Prezantimi nė PDF

Interesimi i nxėnėseve nė mėsim ka qenė nė nivel tė ulėt pothuajse qė prej dy dekada dhe sidomos kohėve tė fundit gjithēka ka marr njė kahje tjetėr. Edhe pse tani kemi njė teknologji mė tė avancuar nė tė gjitha fushat, ēėshtja e arsimit ka ra nė njė nivel mė tė ulėt.

Rinia kosovare nuk ka njė objekt tė caktuar se ēka vėrtet ata dėshirojn tė studiojn nė tė ardhmėn apo sė paku ta pėrfitojn njė profesion (zanat) por e gjitha ēka ėshtė nė ideologjitė e tyre nuk pėrputhet me realitetin sepse tė gjithė ėndrrojn tė bėhen tė pasur apo tė emigrojn nė vendet perėndimore, pa menduar se rėndėsia e edukimit ka njė rėndėsi tė madhe kudo qė shkojn dhe nė kėtė rast ideologjia e tyre nuk po pėrputhet me realitein.

Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.