Shkaku i mos suksesit

Prezantimi nė PDF

Gjatė paraqitjes sė problemit rreth stimulimit tė nxėnėseve nė arsim disa gjėra pothuajse janė tė kuptueshme pėr tė gjithė duke marrur si shkak nė shumicėn e rasteve gjendjen ekonomike, mos vullnetin (si nga nxėnėsit ashtu edhe nga arsimtarėt) dhe disa arsye tjera tė cilat kanė ngecur ēėshtjen e arsimit duke e mbajtur pothuajse nė njė nivel tė ulėt mirėpo kėto janė vetėm arsye tė cilat sigurisht kanė edhe njė zgjidhje e cila kėrkon mė shumė punė dhe angazhim.

Ne i kuptojm se ndikimi i kushteve ekonomike do tė reflektohet edhe tek nxėnėsit por nėse ne vazhdojm tė presim se kėto gjera do tė pėrmirsohen atėherė ne do tė mbesim pėr njė kohė tė gjatė nė gjumė por sigurisht kėto probleme mund tė zgjidhen duke pėrdorur metoda tė ndryshme e njė ndėr ta ėshtė bashkėpunimi nxėnės – mėsues – prind.

Mė gjėrėsisht shikoni tek verzioni nė PDF.